אודות זמן מסע

תוכנית "זמן מסע" הוקמה בשנת 2007 על ידי "אור אבנר" בחסותם של מר לב ואולגה לבייב. לצורך הקמת התוכנית גוייס צוות מובחר של אנשי חינוך בעלי רזומה ארוך במשרד החינוך והוסמכו למגוון תפקידים חינוכיים. משפחת לבייב אשר הקימה את רשת בתי הספר "אור אבנר" ורואה בחינוך לזהות יהודית כאבן דרך מרכזית ביסודה של החברה הישראלית הקימה את התוכנית כשליחות אישית ובמטרה לשלב את התוכנית במוסדות נוספים המעוניינים בכך.

בראשית דרכה התחילה התוכנית כפיילוט נסיוני של משרד החינוך והוטמעה במספר מוסדות ממלכתיים של משרד החינוך.

תוכניות הלימודים מלאות בתוכן חברתי וידידותי המושתת על ערכי התנ"ך והמסורת הישראלית לדורותיה. את יוצרי החומר הלימודי ליווה צוות הפקה פדגוגי מקצועי שהפיקו מוצרי לימוד חווייתיים ויצירות מקוריות.

ההפקה הנהדרת יצרה ביקוש אדיר בבתי הספר ולוותה בהד תקשורתי גדול שלאחריה עברה תוכנית זמן מסע לפעול כגוף פרטי ולא תלותי במערכת ממשלתית כלשהיא. 

לאור הביקוש הרב בשנים האחרונות, העלינו מחדש את חומרי הלימוד והיצירה לשימוש בתי ספר, תנועות נוער וגופי חינוך נוספים בארץ ובעולם.

למי מיועדת תוכנית "זמן מסע"

תוכנית "זמן מסע" מיועדת לתלמידי כיתות א' עד ו'. והיא מלווה את הגילאים השונים בהתאם לרמתם הפדגוגית.

כיום, מוסדות חינוך ותנועות נוער המעוניינות להעניק תוכן יהודי וחוויתי, יכולות להשתמש בתכני התוכנית מעל מסכי המחשב בכיתה הדיגיטלית, או להדפיס את התכנים באופן אישי. את המסלולים השונים מלווים המנונים ייחודיים וילדותיים שיכולים להוות פתיח לכל שיעור. הילדים מתחברים לדמויות והופכים לשותפים פעילים במסע החינוכי המרתק וללמוד על עצמם ועל סביבתם בצורה חוויתית ויצירתית.

איך משתתפים בתוכניות הלימודים

על מנת לקבל גישה לחומרים. נדרש להירשם בטופס האינטרנטי בקישור הזה. לאחר בדיקת הפרטים, תקבלו לתיבת הדוא"ל שלכם, שם משתמש וסיסמה יחודיים. תוכלו לסייר בין התכנים, לדפדף או להקשיב להם, להורידם ואף להדפיסם.

בעתיד תוכלו גם להזמין את החוברות והיצירות מודפסים במשלוח ישיר אליכם.

איך מתמצאים במסלולי הלימודים

כל מסלול בתוכנית "זמן מסע" מורכב בדרך כלל מהפריטים הבאים:

  1. חוברת לתלמיד.
  2. חוברת נספחים ויצירות לתלמיד
  3. דפי מדבקות.
  4. דפי מצגות לכיתה.
  5. מערך שיעורים למורה.
  6. המנון המסלול.

חוברות הלימוד ניתנים לדפדוף אינטראקטיבי מתוך האתר. ו/או להדפסה לא מסחרית. ומותנית באישור מנהלי התוכנית. את חומרי היצירה והמדבקות ראוי להדפיס באופן אישי.

כל מסלול מחולק לסמסטר חורף, וסמסטר קיץ. חלקים מסויימים מהתכנים נמצאים גם בחוברות החורף וגם בחוברות הקיץ.